O mně

Jmenuji se Marie Šrédlová, mám 41 let, pocházím z Beskyd, ale už desátým rokem žiji v malé vesnici u Pelhřimova. Jsem dula  a laktační poradkyně. S mým mužem máme tři děti – Matyldu, Františka a Doubravku (2008, 2009, 2013).  

Pocházím z veterinární rodiny a proto jsem měla odmalička možnost zblízka pozorovat okamžiky zrození. V dětství jsem dokázala dlouhé hodiny trpělivě po tmě čekat, až fena porodí. Už tehdy jsem intuitivně věděla, že potřebuje především klid, čas a nerušit. 

Avšak teprve s mým prvním vlastním porodem se ve mně naplno probudilo uvědomění si toho, co chci v životě dělat. Jela jsem tehdy až na Nový Zéland, abych to zjistila! Během dvou let se mi tam narodily první dvě děti a já měla možnost důvěrně poznat skvělé místní porodnictví. Nic víc jsem bohužel nestihla, nádhernou zélandskou přírodu si snad lépe užiji někdy příště:)))  Měla jsem tam svou porodní bábu, která o mě pečovala vždy po celou dobu těhotenství, během porodu i v šestinedělí. Mohla jsem se na ni obrátit, kdykoli jsem potřebovala radu, informace, podporu nebo vyřešit akutní problém. Nesmírně mě to ovlivnilo a inspirovalo, plamínek v srdci byl zažehnut:)) 

Ze srdce ráda poskytnu podporu a péči zase dalším ženám. Věřím, že ženské tělo je moudré a stvořené k tomu, aby porodilo dítě. Každá žena by měla být v tomto křehkém období podpořena a opečována a měla by mít dostatek informací o tom, co může očekávat a možnost zvolit si svou vlastní cestu. 

Těším se na setkání s Vámi.

Marie