O mně

Jmenuji se Marie Šrédlová, pocházím z Beskyd, ale už mnoho let žijeme s rodinou na Vysočině, v malé vesnici u Pelhřimova. Na konci světa, obklopeni lesem a malebnou přírodou. Našim bohatstvím je ticho, klid a prostor. Tady jsem ve svém středu (nebo se do něho znovu navracím…), tady zažívám malé každodenní radosti života.

Pocházím z veterinární rodiny a odmalička jsem byla obklopena zvířaty a přítomna mnoha zrozením. V dětství jsem s velikou důvěrou za noci čekala, až fena porodí. Byla jsem si jistá, že je vše v pořádku a že potřebuje jen čas a klid. V těchto chvílích jsem byla sama sebou. V naprostém souladu s mým pravým já.

Velkým zlomem v mém životě byla cesta na Nový Zéland. Tam jsem přirozeně v domácím prostředí porodila své první dvě děti – Matyldu a Františka. Jsou pouze rok od sebe. Po celou dobu těhotenství, během porodu a v šestinedělí o mě vždy pečovala jedna žena s andělskou duší. Mohla jsem se na ni obrátit, kdykoli jsem potřebovala radu, informace, podporu nebo vyřešit akutní problém. To mě velmi ovlivnilo. O pár let později, už u nás doma na Vysočině, se mi do náruče narodila Doubravka. Plamínek v srdci už plápolal.

Podporovat ženy v důležitých životních situacích a být oporou nově rodícím se rodinám je to, co mně naplňuje a dává mi smysl. Na začátku mé cesty jsem se stala dulou a laktační poradkyní. Na seminářích jsem se potkávala s porodními babičkami z různých koutů světa a čerpala informace z jejich moudrosti a zkušeností. Velmi silně a komplexně mě na mé cestě podpořila dvouletá Škola babictví, během které jsem se znovu potkala s mnoha zkušenými českými a zahraničními lektorkami. Náplní seminářů byla tato témata: byliny, minerály a vitamíny jako podpora ženského zdraví, cykličnost v životě ženy, podpora plodnosti, přirozený průběh těhotenství a porodu, řešení obtíží, péče v šestinedělí, anatomie porodních cest, bylinná napářka, práce s rebozem, základy shiatsu a TČM, porod koncem pánevním, VBAC, porod dvojčat, zpracování placenty, lotosový porod, kojení, masáž bylinnými koulemi aj.

V současnosti se zaměřuji na tradiční celostní péči a podporu ženám. Ať už se potřebujete dobře připravit k porodu, vytvořit rituál na míru nebo si chcete dopřát opečování, jsem tady pro Vás.

Těším se na setkání.

Marie