Jak to probíhá

Počet setkání v těhotenství záleží na potřebě každé ženy, doporučuji se vidět alespoň dvakrát nebo třikrát. Schůzka trvá přibližně 2 hodiny. Potkat se můžeme u Vás doma nebo třeba v kavárně, čajovně. Záleží na domluvě, kde je to pro Vás příjemnější.

Ta první je hodně poznávací – porod je intimní záležitost a považuji za důležité se poznat a naladit se na sebe. Budeme si povídat o Vašich přáních a očekáváních, případně o předešlých porodech. Zaměříme se na to, co vše můžete pro sebe a miminko v těhotenství udělat, jak si vybrat porodnici a jak sestavit porodní přání. 

Na druhé schůzce Vás provedu fyziologickým průběhem porodu tak, abyste věděla, co můžete očekávat a jak se co nejlépe připravit. Budeme povídat o tom, jak se u porodu napojit na své tělo, jak se co nejlépe uvolnit, jak pracovat s kontrakcemi a využít jejich sílu k svému prospěchu. Ukážeme si vhodné polohy, práci s dechem a další možnosti úlevy během porodu.

V další schůzce se zaměříme na poporodní období, proč je tolik důležitý kontakt s miminkem po porodu,  jak opečovat sebe v šestinedělí a jak se postarat o miminko, připravíme se na kojení. 

Od ukončeného 38. týdne držím pro Vás pohotovost. Jsem na telefonu 24 hodin denně, můžete kdykoli zavolat a poradit se. Znamená to taky, že plánuji rodinné výlety tak, abych byla časově v dojezdnosti, na signálu apod. 

V případě mé nemoci nebo dovolené Vám mohu zajistit záskok jiné kolegyňky duly. 

Během porodu jsem s Vámi po celou dobu a po porodu zůstávám ještě další dvě hodiny.  

Doporučuji také jednu poporodní schůzku, během které zkontroluji správné kojení, poradím s péčí o sebe a o miminko. Obohacující může být vzájemné sdílení a zpětné zpracování porodu.